BIKE ARÉNA

ZLATNÍCKA DOLINA

POPIS TRAILOV


XC OKRUH

Základ BIKE ARÉNY ZLATNÍCKA DOLINA tvorí XC OKRUH o dĺžke 4km. Je rozdelený do štyroch úsekov, ktoré sú odlíšené farebne a majú svoj názov. Na výber máte kratší okruh, ktorý tvoria úseky SNAKE TRAIL (prvých 200m), AC/DC TRAIL, AVALANCHE TRAIL a CHALLENGE TRAIL. Dlhší okruh tvoria úseky : SNAKE TRAIL, AVALANCHE TRAIL a CHALLENGE TRAIL.
XC OKRUH je situovaný do dvoch strán údolia, ktoré prelína Zlatnícky potok. Začiatok a koniec každého úseku je označený informačnou tabuľou pre lepšiu orientáciu.
Ak ste vyznávačom svižnej hravej jazdy v teréne plnom technických úsekov tak XC OKRUH je pre Vás tá správna voľba.
!!! XC OKRUH  do poručujeme technicky i fyzicky zdatnejším jazdcom!!!
 
XC OKRUH je sprístupnený celoročne takto:
-od 1.4. do 30.9. od 7:00hod. do 20:00hod.
-od 1.10. do 30.11. od 8:00hod. do 16:00hod.
-od 1.12. do 31.3. od 8:00hod. do 15:00hod.
!!! Zákaz večernej jazdy na XC okruhu !!!

• SNAKE TRAIL
GREEN LINE
(XC OKRUH)

Zelený úsek, ktorého názov znie SNAKE TRAIL (hadia cestička) sa vlní údolím ako had. Je to začiatok BIKE ARÉNY. Začína stúpaním po úzkom chodníku, ktorý Vás privedie do rokliny, ktorou prechádzate z jednej strany na druhú. Nasleduje technický zjazd po dvoch drevených mostíkoch. V tomto úseku môžete použiť aj ľahšiu variantu trailu, ktorá sa nachádza nad roklinou. Ďalej nasleduje prudký zjazd k potoku s pravouhlou zákrutou doprava, ktorá Vás nasmeruje na mierne zvlnený terén popri potoku. Po prejazde cez asfaltovú cestu nasleduje ďalší technický úsek na druhej strane údolia, ktorý sa opäť vlní ako had. Na záver zeleného úseku nasleduje serpentínové stúpanie na najvyšší bod okruhu. Pri prejazde zeleného úseku môžete veľa získať ale aj stratiť. Každá chyba bolí ako hadie uštipnutie. SNAKE TRAIL je najdlhším úsekom XC OKRUHU BIKE ARÉNY ZLATNÍCKA DOLINA.


• AC/DC TRAIL 

BLUE LINE 
(XC OKRUH)

Modrý úsek, ktorého názov znie AC/DC TRAIL Vám ako táto rocková kapela rozprúdi krv v žilách. AC/DC TRAIL začína po 200m od začiatku BIKE ARÉNY odbočením z SNAKE TRAILU a končí opäť napojením na SNAKE TRAIL. Úsek začína menším skokom a pokračuje zákrutami medzi stromami. Je plný koreňov a v polovici na Vás čakajú dva prejazdy cez menšie výmoly. Je to prvý technický úsek v rámci BIKE ARÉNY ZLATNÍCKA DOLINA a pri jeho prejazde sa budete cítiť ako na koncerte legendárnej kapely AC/DC, po ktorej je tento trail pomenovaný.

• AVALANCHE TRAIL
RED LINE 
(XC OKRUH)

Červený úsek, ktorého názov znie AVALANCHE TRAIL (lavína) začína na najvyššom bode XC okruhu. Z tohto bodu sa rútite na svojom bicykli do údolia ako lavína. Na začiatku Vás čaká prvá technická pasáž s dvomi prejazdmi väčších výmoľov. Nasleduje slalom medzi stromami, okorenený dvoma skokmi. Po 20 metrovom rovnom úseku nasleduje väčší skok po , ktorom Vás čakajú dve drevené 8 a 15 metrové mostíky. Tento úsek sa dá obísť aj ľahšou verziou trailu. Nasleduje drevený skok, ktorým sa AVALANCHE TRAIL končí. Pri prejazde červeného úseku budete mať pocit ako keby Vás dolu kopcom hnala nekontrolovateľná lavína.

• CHALLENGE TRAIL

YELLOW LINE
(XC OKRUH)

Žltý úsek, ktorého názov znie CHALLENGE TRAIL (výzva) je naozaj veľkou výzvou. Čaká tu na Vás najtechnickejšia pasáž. CHALLENGE TRAIL začína lávkou s troma skokmi, ktorá sa dá aj po pravej strane obísť. Nasleduje pravotočivá klopená zákruta, po ktorej musíte zdolať pasáž z dreveno-kamennými prekážkami. Nasleduje zvlnená pasáž popri potoku, ktorá Vás privedie k takzvanej "čiernej diere". Prudký 10 metrový zjazd do potoka (čierna diera) je ozajstnou výzvou aj pre najzdatnejších bikerov. Vybrať si môžete z troch technických variant zjazdu. Ak si netrúfate ani na jednu z troch variant tak je pre Vás pripravený mostík, ktorý je umiestnený 10 metrov od zjazdu. Pri prejazde žltého úseku sa Váš adrenalín dostane na 100% úroveň.

 ALIGATOR TRAIL
ORANGE LINE

ALIGATOR TRAIL (oranžový úsek) je zjazdový jednosmerný trail, ktorý je súčasťou BIKE ARÉNY ZLATNÍCKA DOLINA. 70% trailu vedie po značenom turistickom chodníku, preto Vás prosíme k ohľaduplnosti voči peším turistom pri prejazde tohto trailu.
Nájazd na ALIGATOR TRAIL začína z asfaltovej cesty. Zo začiatku Vás čaká úsek na rozjazdenie, ktorý mierne klesá. Asi v 2/3 sa trail zrýchli a čaká na Vás v tomto úseku aj mierni skok :). Na začiatku 3/3 trailu vchádzate na SNAKE TRAIL (súčasť XC okruhu) a užívate si technický zjazd až na asfaltovú cestu, kde trail končí.
ALIGATOR TRAIL do poručujeme aj menej technicky zdatným bikerom aj keď v jeho závere sa aj im " pod nechty "  adrenalínu trocha dostane. Ak Vám zostalo ešte pár síl, tak môžete pokračovať na trati XC okruhu až k čiernej diere.

Prečo práve ALIGATOR TRAIL??? Lebo tento trail pripomína práve tohto úžasného tvora. Keď aligátor neloví tak je nenápadný. Ale ak zaútočí, tak je len malá šanca mu uniknúť. A práve taký je aj ALIGATOR TRAIL. Zo začiatku pohodový a v závere plný "útokov".

ALIGATOR TRAIL  je sprístupnený takto:
od 1.4. do 31.8. v čase od 7:00hod. do 20:00hod.
od 1.9. do 31.3. zákaz jazdy
!!! Zákaz večernej jazdy na ALIGATOR TRAILI !!!